عناوین و تازه های قفسه بندی فروشگاهی و تجهیزات هایپرمارکت
انتخاب گروه :
ارزيابي توسعه‌محور فروشگاه خرده‌فروشي - قسمت ششم
۴ / ۶ / ۱۳۹۶
دربخش قبل  اين مطلب، به ابعادي از چهارچوب مديريتي و اجرايي و ساختاري فروشگاه های خرده فروشی  اشاره كرديم كه ارزيابي و نظارت بر آنها به منظور پيشرفت و توسعه هر كسب و كار، به ويژه در حوزه خرده‌فروشي ضروري است. در اين مطلب نيز به ابعاد ديگري اشاره مي‌كنيم.

علائم تجاري و برندمارك خود را ارزيابي كنيد

علائم تجاري شما هويت معرفي شما به مشتري هستند. آن چند كلمه يا تصويري كه زير نام برند فروشگاه شما درج مي‌شود، به مشتريان، و همچنين مديراني كه با شما همكاري مي‌كنند و كارمندان و پرسنل‌تان مي‌گويند شما و فروشگاه‌تان چه و كه هستيد و اينكه چه كالاها و خدماتي را با چه ويژگي‌هايي داريد ارائه مي‌كنيد كه از رقباتان متمايزتان كرده‌اند. آيا علامت تجاري و نام برندتان تصويري از آنچه واقعاً هستيد به مشتري معرفي مي‌كند؟ اگر چنين نيست، بي‌معطلي آن را جايگزين كنيد.

تا مي‌توانيد از فروشگاه‌هاي ديگر خريد كنيد

رقباي شما چه كار مي‌كنند كه شما انجام نمي‌دهيد؟ آنها چه ابزار و سياست‌هايي را براي فروش بيشتر بكار مي‌برند كه شما بكار نمي‌بريد؟ هر يك روز يا يك هفته در ميان يا حداقل يكبار در ماه از فروشگاه‌هاي رقيب بازديد و خريد كنيد. توجه كنيد كه آنها از چه علائم و تصاويري براي جلب مشتري و تبليغات‌شان استفاده مي‌كنند؟ در علائم و اطلاع‌رساني‌هاي خود به مشتريان، چه رنگ‌هايي را بيشتر بكار مي‌برند؟ در چه نقاطي از فروشگاه‌شان اين علائم و تابلوها را نصب كرده‌اند؟ البته بهتر است كه هم از فروشگاه‌هاي مشابه و هم‌رده با فروشگاه خودتان خريد كنيد و هم از فروشگاه‌هاي متفاوت با فروشگاه‌تان. بايد بتوانيد تفاوت‌ها را درك كنيد و اينكه اين تفاوت‌ها چه تأثيري روي مشتري و فرآيند فروش مي‌گذارند.
بدون آگاهي و زكاوت، چگونه مي‌خواهيد در اين بازار رقابتي موفق باشيد؟ خريد كردن از رقبا و فروشگاه‌هاي مختلف به شما اين ذهنيت و آگاهي را مي‌دهد كه بتوانيد از روش‌هاي جهت جلب مشتري استفاده كنيد كه حسي متفاوت با رقبايتان در آنها ايجاد كنند و سياست‌ها و تكنيك‌هايي را در فرآيند فروش بكار ببريد كه سودآوري بيشتر را براي فروشگاه‌تان رقم بزنند و شما را بر رقيب‌ها پيروز كنند.


قفسه فروشگاهی
:انتخاب كشور   
صفحه اصلی | درباره شرکت | محصولات | پروژه ها | گالری | شرکای تجاری | تماس با ما
::: تمامی حقوق تصاویر اين وبسايت متعلق به گروه صنعتی مونوشلف ايران ارائه کننده قفسه بندی و تجهیزات فروشگاهی و هایپرمارکت مي باشد و استفاده از آن پیگرد قانونی دارد :::